34 національні страви з різних країн, які варто скуштувати.
Єгипет: молохея
Різні варіації цієї страви готують у всій північній Африці, але особливу популярність вона завоювала на батьківщині – в Єгипті. Страва готується з листя молохеї (овоч з гіркуватим смаком), яке відокремлюють від стебел, рубають і варять в бульйоні з коріандром і часником. Подається молохея зі шматочками курячого або кролячого м’яса, іноді їх замінюють бараниною або рибою.
На сайті Quora провели опитування на тему: «Якби у вас була можливість пригостити іноземця культовою стравою вашої країни, яку ви вибрали б?». Користувачам потрібно було називати лише одну страву. Так сформувався список із 34-ох національних страв, які представляють 34 країн світу. Скільки із цих страв доводилося куштувати вам?
Бельгія: мідії з картоплею фрі
Мідії в Бельгії готуються різними способами: у вині, олії, з травами або в томатному соусі. Їх подають із солоною хрусткою картоплею і запивають холодним бельгійським пивом.
Австрія: віденський шніцель
Цю страву вважають одним із символів Австрії. Класичний віденський шніцель – це дуже тонкий шматок відбитої телятини в паніровці, підсмажений до золотисто-коричневого кольору у великій кількості жиру або вершкового масла. Як гарнір до нього, як правило, подають картоплю або рис, а прикрашають лимоном і петрушкою.
Аргентина: асадо
Гриль для приготування асадо знайдеться у кожної аргентинської сім’ї, яка себе поважає. Це м’ясо, приготоване на вугіллі, але його смак залежить від безлічі тонкощів, тому зазвичай цією стравою займаються чоловіки – асадори. Подається асадо з хлібом, салатом, соусом чімічуррі і червоним вином.
Канада: путі́н
Це дуже калорійна страва родом із Квебеку. Вона складається з картоплі фрі, сиру і спеціально приготованого соусу.
Бразилія: фейжоада
Фейжоада – це страва із чорної квасолі, запеченої свинини, яловичини, спецій і борошна маніоки. Зазвичай її подають із рисом, капустою, скибочками апельсину і гострим соусом, аби прискорити процес травлення.
Австралія: пиріг-поплавок
Пиріг-поплавок – м’ясний пиріг, плаваючий в тарілці з густим гороховим супом. Іноді його приправляють томатним соусом і оцтом. Ця страва особливо популярна взимку.
Китай: сяо лонг бао
Страва з важкою назвою – це шанхайські пельмені, що плавають у супі. За формою сяо лонг бао навіть більше нагадують грузинські хінкалі. Їх роблять з різних сортів м’яса і готують на пару в спеціальних бамбукових кошиках.
Хорватія: пажський сир
Знаменитий на весь світ пажський сир готують з овечого молока на острові Паг.
Англія: ростбіф з йоркширським пудингом
Колись англійські кухарі придумали спосіб використовувати жир, що капає на піддон під час смаження м’яса, для приготування пудингів. Зараз смажена яловичина із «капаючим» пудингом вважається національною стравою Англії.
Грузія: хачапурі
Хачапурі – соковитий коржик із начинкою з сиру або яйця.
Голландія: оселедець
Подають страву по-різному. Самі голландці, наприклад, полюбляють їсти оселедець зі свіжою булочкою і подрібненою цибулею.
Індія: курка тандури
Знайти одну страву в Індії, яка представляла б усю країну, практично неможливо, адже у кожному регіоні різні традиції. Однак є одна класична індійська страва – курка тандури. Шматочки курятини маринують в йогурті з додаванням спецій, а потім запікають на великому вогні в глиняній печі. Подається страва, як правило, з овочами і рисом.
Індонезія: пиріг теранг булан
Це солодкий пиріг у формі півкола, начинений усілякими смаколиками: шоколадною крихтою, тертим сиром, шматочками арахісу і навіть бананів. Такі пироги продають вуличні торговці по всій Індонезії.
Італія: піца
Класична італійська піца готується з дуже тонкої основи і начинки, що складається зі свіжих помідорів, моцарели, базиліку і різних м’ясних продуктів. В Італії піца вважається справжнім мистецтвом.
Японія: кацудон
Здавалося б, у всьому світі Японія асоціюється із суші, проте самі японці радять мандрівникам не прогавити можливості спробувати саме кацудон – тонку свинячу відбивну з яйцем, яку кладуть зверху в чашу з рисом.
Малайзія: насі лемак
Насі лемак перекладається як «рис з вершками». Рис готують в кокосовому молоці зі шматочками листя пандануса. Страву подають загорнутою в листя банана із соусом самбал, анчоусами, арахісом і вареним яйцем.
Мексика: соус моле
До складу цього соусу входить до сотні інгредієнтів, у тому числі трави, мелені горіхи, олія, какао, м’ясний бульйон і, звичайно ж, кілька видів чилі. І готують соус моле досить довго – іноді по кілька днів.
Норвегія: ракфіск
Ракфіск вважається зимовою стравою. Це форель, яку спочатку солять, залишають бродити на кілька місяців, а потім подають з цибулею і сметаною.
Філіппіни: адобо
У багатьох країнах адобо – це спеції, але на Філіппінах – це страва, що складається зі шматочків курки або свинини, тушкованих в суміші соєвого соусу і оцту, та приправлених перцем, часником і лавровим листом.
Португалія: франсезинья
Назва цієї страви перекладається як «маленька француженка». Це сендвіч із двох квадратних шматочків білого хліба, між якими – шматок м’яса, скибочка шинки, фарширована оливками, і ковбаса. Все це покривається плавленим сиром і подається із томатним соусом. До франсезиньї зазвичай подають картоплю фрі і кухоль холодного пива.
Румунія: сармале
Сармале – це румунський варіант голубців або долми. Це фарш з рису та м’яса, запечений в дрібних солоних капустяних чи виноградних листках.
Саудівська Аравія: касба
Це страва з рису з додаванням великої кількості спецій – гвоздики, кардамону, шафрану, кориці, перцю, мускатного горіха і лаврового листа. Касба зазвичай подається із м’ясом та овочами.
Шотландія: копчений лосось
Лосось подається на грінках із хліба з непросіяного борошна з маслом або сирною пастою. Шотландці люблять скропити рибу лимонним соком.
Словаччина: бринзові галушки
Це маленькі картопляні галушки, заправлені м’яким сиром і беконом.
Словенія: кранська ковбаса
Невеликі ковбаски зі свинини, солі, перцю, води та часнику – і нічого більше!
ПАР: білтонг
Це південноафриканський різновид в’яленого м’яса. Найчастіше білтонг готують із яловичини, але він прекрасно виходить і з інших видів м’яса, наприклад, зі страусиного. Тонкі м’ясні смужки маринують з різними спеціями та сіллю і сушать.
Південна Корея: панчхан
Ця традиційна південнокорейська страва складається із безлічі закусок та салатів, які подаються на невеликих тарілках як акомпанемент до основної страви й рису: кімчхи (квашені овочі з гострим червоним перцем), намул (обсмажені овочі, заправлені кунжутною олією, оцтом і часником), чон (корейська варіація на тему млинців) і т. д.
Іспанія: хамон іберіко
Для виробництва цієї шинки вирощують особливу іберійських породу свиней, яких тримають на спеціальній жолудовій дієті. Окіст засипають морською сіллю, а потім на кілька років підвішують у добре провітрюваних підвалах. Готовий хамон нарізають тонкими скибочками і подають з вином, хрусткими хлібцями й оливками.
ОАЕ: шаурма
Шаурма – це одні із доступних для будь-якого гаманця страв в дорогих Арабських Еміратах. Можливо, демократичність цієї страви і зробила її однією із найпопулярніших в країні. Готується з піти, начиненою шматочками смаженого м’яса (зазвичай це суміш з баранини, курки, індика або яловичини) з овочами. Як заправку використовують тахіні, хумус або гострий соус.
Україна: вареники
Українці з радістю пригостять іноземців варениками з картоплею, сиром, капустою або м’ясом. До них подадуть смажене сало з цибулею і сметану.
США: гамбургер
Ось так все просто. До гамбургера американці рекомендують взяти молочний коктейль і картоплю фрі.
Венесуела: пабельон криольо
До складу цієї венесуельської національної страви входять рубана яловичина, рис, чорні боби і сир. Зазвичай пабельон криольо подають зі смаженим яйцем і смаженою подорожником.
No comments yet